ładowanie

MOTEC - endoproteza nadgarstka - nowość w ofercie MED&CARE

Endoproteza nadgarstka Motec od teraz w ofercie MED&CARE! Endoproteza została opracowana w celu zapewnienia bezbolesnej i pełnej ruchomości nadgarstka oraz minimalizacji ryzyka zwichnięcia, poluzowania i osteolizy.

Ogólne wyniki kliniczne stosowania endoprotezy nadgarstka Motec są bardzo obiecujące. Szacuje się, że do grudnia 2019 wszczepiono ją podczas ponad 1800 zabiegów endoprotezoplastyki. Najdłuższy okres obserwacji wynosi ponad 15 lat. Niedawne badania ukazują około 80%
wskaźnik przeżyć 10-letnich u pacjentów niechorujących na reumatoidalne zapalenie stawów. 

Mocowanie zapewnia gwintowana konstrukcja implantów wykonanych ze stopu tytanu. Powierzchnia jest piaskowana i powlekana wchłanialną powłoką z fosforanu wapnia, Bonit®, która sprzyja osteointegracji tlenku tytanu z kością.

Staw ma budowę modularną i może być konfigurowany w zależności od preferencji pacjenta i  chirurga poprzez zastosowanie powierzchni stawowej z CoCrMo na CoCrMo lub powierzchni stawowej z CoCrMo na PEEK wzmocnionym włóknem węglowym.

Każdy komponent jest dostępny w różnych rozmiarach, aby umożliwić stabilne zamocowanie i odtworzyć prawidłowy zakres ruchu pacjenta na tyle, na ile jest to możliwe.

Endoprotezy nadgarstka Motec są chronione patentem międzynarodowym.

Wskazania
System endoprotezy nadgarstka Motec jest wskazany u osób z dojrzałym kośćcem w celu wymiany stawu nadgarstka w przypadkach dolegliwości bólowych, niezborności lub niestabilności stawu spowodowanych chorobą zwyrodnieniową stawów, pourazowym zapaleniem stawów (zwyrodnienia typu SLAC lub SNAC, stan po dystalnym złamaniu kości promieniowej), reumatoidalnym zapaleniem stawów lub chorobą Kienböcka.

Endoprotezę można wszczepić po niepowodzeniu operacji nadgarstka, na przykład częściowej artrodezy nadgarstka sposobem four corner fusion, usunięcia bliższego szeregu kości nadgarstka lub artrodezy całkowitej.


Cechy 
- modularna budowa,
- minimalizacja ryzyka zwichnięcia,
- zachowanie tkanek miękkich i stawu promieniowo-łokciowego dalszego,
- niewielkie ryzyko osteolizy,
- najnowocześniejsza powierzchnia stawowa,
- optymalna osteointegracja i długotrwałe mocowanie,
- optymalne mocowanie krótkoterminowe,
- łatwość wykonania zabiegu chirurgicznego,
- umożliwienie ruchu rzutu,
-  zgodność z artrodezą nadgarstka.

Endoproteza nadgarstka Motec jest dostępna w wersji, w której głowa mocowana do kości śródręcza jest wykonana z CoCrMo, a panewka mocowana do kości promieniowej jest wykonana z wzmocnionego włóknem węglowym polieteroeteroketonu (PEEK OPTIMA™ Wear Performance
Polymer). CFR-PEEK został specjalnie opracowany do wytwarzania elementów nośnych, połączonych z twardymi elementami wykonanymi np. z CoCrMo.

Siedziba firmy

MED&CARE Sp. z o.o.
ul. Mławska 13
81-204 Gdynia, Polska
NIP 9581708968
REGON 386298925

Dane kontaktowe

tel.: +48 58 776 22 75
fax: +48 58 350 97 57
mobile: +48 506 399 272
mail: office@medandcare.pl

Konto bankowe

Konto: 92 1020 1853 0000 9502 0124 1017
Bank PKO BP SA, I Oddział w Gdyni
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

Ochrona danych osobowych

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarkiWięcej informacji

Zgoda