Arthrosurface – lider w dziedzinie odbudowy powierzchni stawowych

Firma Med&Care została wyłącznym dystrybutorem firmy Arthrosurface®. Firma Arthrosurface® opracowała technologię, która stanowi pomost pomiędzy wczesnymi, biologicznymi zabiegami regeneracji powierzchni stawowych, a operacją wymiany stawu – endoprotezoplastyką.

Firma Med&Care została wyłącznym dystrybutorem firmy Arthrosurface® na terenie Polski.

Firma Arthrosurface® opracowała technologię, która stanowi pomost pomiędzy wczesnymi, biologicznymi zabiegami regeneracji powierzchni stawowych opartymi na wykorzystaniu biomateriałów i zdolnościach organizmu do samo regeneracji,a operacją wymiany stawu – endoprotezoplastyką.
HemiCAP® oraz UniCAP® to zaawansowane technologicznie implanty stworzone w celu odtworzenia kształtu i profilu powierzchni chrzęstnej dla każdego, indywidualnego pacjenta.
Instrumentarium pozwala na zlicowanie implantu z powierzchnią chrzęstną okalającą implant,
dzięki czemu anatomia i wywierane ciśnienie pozostaje bez zmian.
W ramach Systemu Odbudowy Powierzchni Stawów Arthrosurface®, chirurg odbudowuje jedynie powierzchnię uszkodzonego obszaru,podobnie do sposobu w jaki dentysta wypełnia ubytek, pozostawiając resztę struktur stawu w nienaruszonym stanie.
W ten sposób, zachowywana jest pierwotna anatomia.
Odkryta i sprawiająca ból powierzchnia kości zostaje zakryta, podczas gdy wszystkie struktury stawu,które pozwalają pacjentowi na prawidłowe poruszanie się i funkcjonowanie, pozostają na swoim miejscu nienaruszone.
Dla przykładu, w przypadku otrzymania implantu kolanowego Arthrosurface®, więzadło krzyżowe przednie oraz tylne pacjenta NIE zostają naruszone ani usunięte w przeciwieństwie do opcji,
w której pacjent miałby przejść całkowitą wymianę stawu kolanowego. Poprzez zachowanie przedniego i tylnego więzadła krzyżowego, systemy HemiCAP® oraz UniCAP® pozostawiają pacjentowi prawie nienaruszone kolano, które nie sprawia bólu.

Zalety

  1. Indywidualne dobranie i dopasowanie implantu do wielkości i kształtu stawu pacjenta
  2. Znacznie mniej usuwanej tkanki chrzęstnej i kostnej niż w przypadku tradycyjnej wymiany stawu
  3. Technika „In Lay”, czyli zagłębienie implantu w stawie, tak by licował się z otaczającą chrząstką, a nie znajdował się na powierzchni – dzięki takiej technice ciśnienie wywierane na tkanki nie zmienia się
  4. Zachowanie motoryki oraz struktur pierwotnych stawu, przez co nie wprowadza się nieodwracalnych zmian
  5. W przypadku konieczności wymiany implantu, możliwość założenia pierwotnej endoprotezy stawu, a nie protezy rewizyjnej
Scroll to Top