Kurs cadaverowy HyProCure® – 3-4 listopada 2022 r., Hanower

W dn. 3-4 listopada 2022 r. w Hanowerze odbył się kurs cadaverowy z zastosowaniem implantu do korekcji stopy płasko-koślawej – HyProCure®.

Organizatorem kursu była firma Orthovative®. Szkolenie prowadzili lekarze z ORTHOMAX Orthopädie: dr. med. Bastian Fregien i dr. med. Fabian Goede.

Podczas kursu zostały zaprezentowane: technika operacyjna, wskazania do zabiegu, porady, przypadki pacjentów, którzy przeszli operację.

W szkoleniu wzięli udział także polscy ortopedzi, zaproszeni przez firmę MED&CARE oraz przedstawiciele dystrybotora implantu w Polsce.

HyProCure® to implant, który jest umieszczany wewnątrz stopy, w tzw. zatoce i kanale stępu. W wyniku zabiegu następuje natychmiastowa stabilizacja i korekcja ustawienia tylnej części stopy, co z kolei ułatwia odzyskanie równowagi w pozostałych częściach ciała. Zabieg ma charakter minimalnie inwazyjny i zwykle jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, podpajęczynówkowym lub krótkim dożylnym. Powrót do normalnego chodzenia następuje zazwyczaj w ciągu kilku tygodni.

Scroll to Top